Plan działań Biura Karier UPJPII na rok 2022/23

Konsultacje indywidualne z doradztwa zawodowo-edukacyjnego (on-line i stacjonarnie):

• analiza i diagnoza mocnych i słabych stron,
  • praca nad możliwościami, gdzie i jak wykorzystać swoje zasoby, dalsza droga edukacyjno-zawodowa,
  • możliwość skorzystania z bezpłatnego testu diagnostycznego „Rozpoznawanie mocnych i słabych stron”,
  • konsultacja i wsparcie w przygotowaniu skutecznego CV,
  • przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej (w tym również symulacja rozmowy kwalifikacyjnej),
  • wsparcie informacyjne o nowoczesnych metodach szukania pracy (gdzie i jak szukać pracy),
  • wsparcie w posługiwaniu się narzędziami Social Mediów (portale biznesowe LinkedIn, GoldenLine, portale z ofertami pracy, własne ogłoszenia, Sieć Kontaktów).

W ciągu roku akademickiego zapraszamy na warsztaty aktywizacji zawodowej (on-line i stacjonarnie). W ofercie między innymi:

• Przygotowanie profesjonalnego CV
    – warsztat o formach i zasadach tworzenia CV.
  • ABC procesu rekrutacji. Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
    – jak należy przygotować się na spotkanie z pracodawcą.
  • Jak odnaleźć się na rynku pracy. Aktywne metody poszukiwania pracy
    – warsztat poświęcony tematyce różnych metod poszukiwania pracy (Sieć Kontaktów, portale z ofertami pracy, własne ogłoszenia, portale rekrutacyjne/biznesowe – LinkedIn – jak zacząć?) Jak czytać ogłoszenie o pracę?
  • Praca w zawodach z misją społeczną
    – informacje gdzie i jak szukać pracy w obszarze społecznym, wskazówki i porady.
  • Kreatywna mapa marzeń – mapa celów
    – praktyczne warsztaty z wykorzystaniem techniki pomocnej w wyznaczaniu i realizacji celów osobistych i zawodowych.
  • Jak rozpocząć karierę w mediach oraz w sektorze kreatywnym
    – informacje i praktyczne wskazówki gdzie i jak szukać pracy w branży kreatywnej.
  • Warsztaty tematyczne z obszaru negocjacji, komunikacji interpersonalnej oraz umiejętności miękkich.

Biuro Karier zaprasza również na udział w cyklicznych wydarzeniach.

• Zawodowy wtorek on-line z Biurem Karier
    Propozycja spotkań/publikacja materiałów których celem jest przybliżenie studentom świata kariery, biznesu i przedsiębiorczości:
    • przybliżenie ciekawych (wybranych) specjalizacji zawodowych (zawody związane ze specjalizacjami i kierunkami uczelni),
    • spotkania z praktykami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i wskazówkami.
  • Dni Kariery uczelni UPJPII (kwiecień/maj)
    Warsztaty tematyczne dla kandydatów, studentów uczelni.
  • Udział w projekcie Gra o Karierę „Biuro Karier dla Ciebie” (kwiecień/maj)
    Ogólnopolski projekt pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP oraz Przewodniczącego KRASP. Celem projektu jest promocja działalności Biur Karier na uczelniach wyższych w całej Polsce, zacieśnienie współpracy między Biurami Karier i utrwalenie ich pozytywnego wizerunku zarówno w środowisku zewnętrznym jak i uniwersyteckim. W ramach projektu, Biura Karier w całej Polsce organizują:
    • warsztaty,
    • szkolenia,
    • konferencje,
    • inne wydarzenia.
  • Małopolski Dzień Uczenia Się (czerwiec)
    Wydarzenie organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie mające na celu propagowanie idei uczenia się przez całe życie.
  • Letnia Akademia Przedsiębiorczości (lipiec, sierpień, wrzesień)
    Szerzenie wśród studentów idei przedsiębiorczości:
    • spotkania/wywiady z osobami, które miały ciekawy pomysł na biznes,
    • prezentacje tematyczne z obszaru pracy zawodowej, kariery (jak stawiać pierwsze kroki zawodowe).
  • Udział w projekcie „Ogólnopolski Tydzień Kariery” w Małopolsce (17–23 X 2022) „Złap za stery swojej kariery” (październik)
    OTK to wydarzenie zainicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, które co roku w Małopolsce koordynuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.